Paweł Wróbel - logo

O mnie

Paweł Wróbel - zdjęcie profilowe

Paweł Wróbel

Web Developer

Jestem Web Developerem z Laskowej. Naukę zawodu rozpocząłem w wieku 15 lat. Kształciłem się w technikum o profilu "Aplikacje internetowe", rozwijając swoje umiejętności tworzenia stron i aplikacji inernetowych. Następnie kontynuowałem naukę na studniach, zdobywająć tytuł inżyniera kierunku "Informatyka stosowana".

Aktualnie współpracuję z firmą idel.pl. Do moich zadań należy wdrażanie i modyfikacja w ramach potrzeb przygotowanego przeze mnie systemu CMS oraz tworzenia webowych aplikacji dedykowanych. Zajmuje się głównie tworzeniem oraz dostosowywaniem systemów CMS (content management system) dla stron internetowych a także tworzeniem webowych aplikacji i systemów dedykowanych. Czasem również zdarza się mi stworzyć jakąś aplikację mobilną. Programuję głównie w języku PHP, lecz nie obce są mi technologie i jezyki związane z bazami danych, tworzeniem "frontu" strony internetowej, a także tworzeniem aplikacji mobilnych.

  • 12 maj 1992
  • Polski, Angielski, Rosyjski

Doświadczenie

01.2017 - obecnie

Własna działalność gospodarcza - "PW Interactive"

Stanowisko: Web Developer / Freelancer

Po zakończeniu studiów postanowiłem podjąć pewne kroki w celu rozpoczęcia swojej działalności gospodarczej. Udało się to uczynić na początku stycznia w 2017 roku. Zaraz po jej utworzeniu udało mi się nawiązać współpracę z Agencją Interaktywną idel.pl. W ramach tej współpracy, zajmuję się tworzeniem, dostosowywaniem i wdrażaniem systemu CMS, który został przygotowany przeze mnie specjalnie dla tej agencji. Tworzę także w pełni spersonalizowane systemy CMS, aplikacje Web, aplikacje mobilne oraz całe systemy informatyczne oparte o platformy webowe.

Edukacja

2012-2016

Studia inżynieryjne na PWSZ w Nowym Sączu

Specjalizacja: Informatyka Stosowana

Studia na Instytucie Technicznym były ukierunkowane na szeroko pojętą informatykę: od sprzętu, poprzez budowę i obsługę sieci, kończąc na programowaniu sterowników do obsługi różnych urządzeń. Jednakże duży nacisk został położony na programownie, także te związane z aplikacjami webowymi. Poznałem tam metody poprawnego i logicznego tworzenia algorytmów, metody inżynierii programowania, co z algorytmami ma ogromny wpływ na optymalizację aplikacji. Wiele godzin było przeznaczonych na pracę z systemami bazodanowymi oraz poznanie pracy z serwerami opartymi na systemach Unixowych oraz Windows. Dużą uwagę przywiązywano również do kryptografii i zabezpieczania systemów informatycznych. Swoje umiejętności zwiększałem także poprzez 3-miesięczną praktykę zawodową w firmie "MARCZYK" z Nowego Sącza.

2008-2012

Technikum Informatyczne w ZSTiO im. Jana Pawła II w Limanowej

Specjalizacja: Aplikacje Internetowe

Technikum ukierunkowane zostało na naukę tworzenia i wdrażania aplikacji internetowych oraz systemów zarządzania treścią na stronach internetowych. Duży nacisk został położony na naukę tworzenia czystego kodu, a także na aspekt ciągłej nauki zawodu, bez której nie da się być dobrym programistą. W rozwijaniu umiejętności odnośnie systemów zarządzania treścią pomogła mi miesięczna praktyka zawodowa w Urzędzie Gminy w Laskowej, gdzie zajmowałem się dodawaniem i tworzeniem treści dodawanych poprzez systemy CMS administracji publicznej.

3+
lat pracy w zawodzie
90+
zrealizowanych projektów
13+
lat nauki zawodu